Prądownica – niezbędna u każdego strażaka

Na samym początku warto wytłumaczyć czym właściwie jest prądownica oraz do czego jest używana. Otóż jest to urządzenie znajdujące się na końcu linii gaśniczej i służy do formowania prądu wodnego o określonych właściwościach i jak najlepszego ukierunkowania tego strumienia. Jest używana przez jednostki straży pożarnej. Brzmi banalnie, ale to niezbędny element w całym procesie gaszenia. Ważne, by był wykonany z najwyższej jakości materiałów, ponieważ jest eksploatowany na co dzień.

pradownica-projet-iRodzaje prądownic

W zależności od używanego środka gaśniczego można wyróżnić kilka różnych typów prądownic. Są to m. in. prądownice wodne, wodno-pianowe uniwersalne, wodno-pianowe turbojet, mgłowe, pianowe, pistoletowe, pistoletowe wysokociśnieniowe, proszkowe i śniegowe. Każda z nich spełnia określone funkcje, przydaje się w innych sytuacjach i charakteryzuje się określonymi właściwościami, które wynikają z ich nazwy.

Najbardziej popularna – prądownica wodna

Prądownice zostały stworzone na potrzeby jednostek ochrony przeciwpożarowej. Pozwalają na użycie różnorodnych ustawień przepływu przy użyciu pierścienia regulacyjnego z zapadkami. Najbardziej popularnym i najczęściej używanym typem są prądownice wodne www.strefa998.pl/91-pradownice-wodne-52. Wielokrotnie sprawdzały się i nadal sprawdzają w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Są bardzo często używane przez strażaków. Prądownica wodna służy do wytwarzania strumieni wodnych zwartych i rozproszonych za pomocą zawodu kulowego.

Zalety prądownic wodnych

Prądownice wodne posiadają szereg zalet. Charakteryzuje je zwarta i lekka konstrukcja oraz płynne działanie zaworu. Pozwalają uzyskać różne rodzaje strumienia w zależności od potrzeb. Zapewniają płynne regulowanie kąta rozwarcia strumienia rozproszonego. Posiadają zintegrowaną funkcję oczyszczania (płukania) bez konieczności zamykania prądownicy. Umożliwiają uzyskanie maksymalnej efektywności prądów wody. Mają ergonomiczny i lekki uchwyt. Są łatwe w konserwacji i praktycznie bezawaryjne. Posiadają bardzo dobry zasięg strumienia zwartego.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego www.strefa998.pl. Nasze prądownice zapewniają maksymalny efekt gaśniczy przy minimalnym zużyciu wody. Oprócz tego w naszym asortymencie posiadamy bardzo wiele innych akcesoriów pożarniczych niezbędnych w każdej jednostce państwowej, a także ochotniczej straży pożarnej.