Jak prać pościel satynową?

Podlaskie Centrum Tekstyliów Domowych

Świeża pościel witająca nas swoim pięknym zapachem od progu sypialni sprawia, że od razu mamy ochotę zatopić się w niej choć na moment. Jeśli chcesz, by prezentowała się w nienagannym stanie jak najdłużej, nie zapominaj o tym, by odpowiednio o nią zadbać. Prawidłowe pranie pościeli pozwoli Ci zachować jej najlepsze właściwości oraz piękny wygląd przez lata.

Każdy materiał wymaga innego rytuału pielęgnacyjnego. Zanim wrzucisz swoją pościel do pralki, koniecznie zapoznaj się z oznaczeniami producenta dotyczącymi prania. W inny sposób pierzemy bowiem pościel flanelową, z kory, jedwabiu, lnianą czy satynową. W poniższym artykule skupimy się właśnie na tej ostatniej. Zapraszamy do lektury.

Pranie pościeli satynowej – krok po kroku

Pościel satynowa wykonywana jest w 100% z wysokogatunkowej bawełny, dzięki czemu zapewnia  doskonałą przewiewność oraz ogromny komfort podczas snu. Świetnie sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Jeśli marzy Ci się komplet pościeli satynowej, zajrzyj na: https://paulina-sklep.pl/asortyment/posciel/. Musisz jednak wiedzieć, że wymaga on wyjątkowej pielęgnacji.

Zanim zechcesz wyprać swoją pościel, na samym początku przewróć ją na lewą stronę i dokładnie zapnij guziki oraz zamki w poszewkach. Dzięki temu sprawisz, że kolory nie będą blaknąć, a także zapobiegniesz uszkodzeniom i zwiększysz jej trwałość. Następnie złóż pościel w kostkę, tak by zminimalizować zagniecenia, które powstają podczas prania. Wybierz delikatny program, a temperaturę ustaw na 40°C. Wyższa może spowodować kurczenie się tkaniny. Nie zapomnij o odpowiednich środkach piorących – staraj się unikać wybielacza. Kiedy pościel będzie już wyprana, starannie ją rozwieś. Po wysuszeniu możesz z powodzeniem wyprasować poszewki. Pamiętaj jednak, by nie przekraczać temperatury 150°C. Na sam koniec złóż pościel i schowaj do szafki, gdzie będzie czekała na swoją kolej. By jak najdłużej pięknie pachniała, nieopodal możesz położyć woreczek zapachowy.

Pamiętaj, by przed pierwszym użyciem wyprać pościel satynową zgodnie z zaleceniami wskazanymi przez producenta. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru barwnika oraz specyficznego zapachu.

Jak często prać pościel satynową?

To pytanie zadajemy sobie bardzo często, jednak każdy z nas powinien sobie na nie odpowiedzieć samodzielnie. Wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb, a także stopnia zabrudzenia. Niektórym wystarcza, jeśli wypiorą pościel raz w miesiącu, inni natomiast robią to co tydzień lub dwa tygodnie. Latem zwykle częściej odświeżamy pościel ze względu na to, że nasze ciało jest narażone na zwiększoną potliwość. Także podczas choroby dobrze jest zwiększyć częstotliwość prania poszewek – warto zmieniać je nawet co kilka dni. Jeśli posiadasz pościel wysokogatunkową, nie powinno jej to zaszkodzić. A jeśli nie, zajrzyj na: https://paulina-sklep.pl/. Znajdziesz tu bogaty wybór tekstyliów domowych.