Masażer – najlepszy prezent dla kobiety

Nic tak nie relaksuje po ciężkim dniu jak dobry masaż. Odkąd w sklepach pojawiły się liczne masażery, nie musimy już korzystać z usług profesjonalisty w zakresie masażu stóp czy szyi. Samodzielny zabieg we własnych czterech ścianach daje porównywalne efekty, a nawet jest o wiele przyjemniejszy.

Masażer to, bez wątpienia, świetny prezent dla każdej kobiety. To urządzenie nie tylko skutecznie relaksuje po ciężkim dniu, ale też może stać się sojusznikiem w walce o zgrabną sylwetkę. Wszystko zależy od modelu. Wiele z nich ma bowiem funkcje modelujące sylwetkę, a systematyczne korzystanie pomaga ujędrnić ciało i zredukować cellulit.

Na szczególną uwagę zasługują jednak masażery do stóp, których funkcjonalność została naprawdę przemyślana. Różni się jednak ona między poszczególnymi modelami, dlatego warto wiedzieć, co umożliwia dana funkcja, by wybrać optymalny. Najczęściej spotkamy funkcję relaksacyjną i wibracyjną. Efekt odprężania z pewnością spotęgują małe bąbelki. Niektóre masażery wykorzystują również właściwości refleksologii i chromoterapii. W pierwszym przypadku uciskane są poszczególne punkty na stopach, z których każdy odpowiada za inne funkcje naszego organizmu. W drugim zaś chodzi o leczniczy wpływ światła. Wśród innych funkcji, które również warto wziąć pod uwagę, są m.in. podtrzymywanie temperatury wody i rozmaite nakładki, które umożliwiają masowanie np. całego ciała lub konkretnych partii mięśni.

Jaki model masażera kupić? Warto zasugerować się tym, co popularne. Internauci, którzy masażera szukali w porównywarce cen upodobali sobie kilka modeli, a najpopularniejszy aktualnie masażer to Scholl DRFB7133E.

Źródło:http://www.zaprezentowani.pl/2013/08/20/masazer-najlepszy-prezent-dla-kobiety/