Masaże stóp i łydek 4D

Nie od dziś wiadomo, że masaż korzystnie wpływa na zdrowie i urodę. Poprawia nasze samopoczucie, pozytywnie wpływa na koloryt i elastyczność skóry oraz zapewnia stymulację, wzmocnienie i regenerację mięśni. Istnieje kilka różnych technik masażu, które obiecują pewne korzyści zdrowotne. Tradycyjne metody terapeutyczne skupiają się na rozluźnieniu mięśni i stawów. Akupresura ma na celu poprawę ogólnego stanu zdrowia i przepływu energii poprzez działanie na określone punkty nacisku, aromaterapia natomiast wykorzystuje olejki zapachowe i relaksującą muzykę, aby rozluźnić ciało, działając na wiele zmysłów jednocześnie. Refleksologia z kolei ma na celu poprawę funkcji narządów wewnętrznych poprzez masowanie określonych obszarów stopy.

Korzyści płynące z masażów stóp

Masaże stóp są jednym z najbardziej relaksujących zabiegów. Wiele z nas pracuje w pozycji stojącej, obciążając tym samym całe nogi. Ponadto pozytywnie takie masaże wpływają nie tylko na stopy i nogi, ale także na całe ciało. Przyjrzymy się niektórym korzyściom masażów stóp, które poparte są rzeczywistymi badaniami naukowymi:

  1. Poprawia krążenie – mięśnie w stopach prawie nie wykonują ćwiczeń, a krążenie jest często osłabione przez ciasne i niewygodne buty. 10-20 minut sesji masażu przed pójściem spać może znacznie poprawić krążenie w kończynach dolnych, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na cukrzycę.
  2. Pomaga zapobiegać obrażeniom stóp i kostek – masowanie stóp może pomóc w bólu stawów i odzyskać sprawność po kontuzji, a także zmniejszyć ból mięśni.
  3. Obniża ciśnienie krwi – wysokie ciśnienie krwi stało się w dzisiejszych czasach dość powszechną przypadłością. Badanie przeprowadzone na personelu służby zdrowia pracującym z osobami starszymi cierpiącymi na demencję – praca, która jest bardzo stresująca, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym – pokazało, że dziesięciominutowy masaż stóp do trzech razy w tygodniu spowodował poprawę nastroju oraz znacznie obniżył ciśnienie krwi.

Efekty masażów stóp można odczuć niemalże natychmiastowo. W niektórych przypadkach zauważalne są dopiero po kilku tygodniach, nawet przy zaledwie 2-3 sesjach tygodniowo.

Nowoczesny masażer stóp i łydek 4D

Masaż stóp można wykonać w domu, jednak aby poprawnie go przeprowadzić na samym sobie niezbędne są pewne narzędzia, które ułatwiają jego przebieg. Z akcesoriów do masażu korzystają nawet profesjonalni terapeuci – odciążają one ręce masażysty, zwiększają efekt rehabilitacyjny oraz skracają czas leczenia. Obecnie na rynku dostępna jest cała gama narzędzi i sprzętów terapeutycznych, które oprócz ułatwiania pracy, umilają doznania.

Jeżeli jednak czujemy potrzebę wykonywania codziennych masażów w domu, polecamy Państwu masażer stóp i łydek 4D http://www.domasazu.pl/masazer-stop-i-lydek-4d-massager.html. To wysokojakościowy produkt, który oferuje solidny masaż stóp przy pomocy systemu rolek i poduszek powietrznych. Masażer posiada kilka programów, które masazer-stop-lydekpozwalają dopasować rodzaj masażu do potrzeb i wymagań użytkownika, w tym:

  • Shiatsu – program oparty o techniki akupresury,
  • Relax – odstresowuje oraz likwiduje opuchlizny,
  • Quick – skrócony program dla zapracowanych.

Sklep DoMasazu.pl oferuje wysokiej klasy produkty dedykowane zarówno dla profesjonalistów, jak i codziennych użytkowników. Firma nastawiona jest przede wszystkim na klienta kupującego, dlatego poszczycić się może zadowoloną klientelą. W końcu „najlepsza reklama to zadowolony klient.”