Jakie łóżko będzie najlepsze dla dziecka?

Narodziny dziecka to bardzo wielkie przeżycie oraz nowe obowiązki, jakie od tej pory będą spoczywały na rodzicach. Warto jest więc zadbać o jak największy komfort naszego maleństwa, dzięki czemu będzie się rozwijało w zdrowej i przyjemnej atmosferze. Niezwykle ważnym elementem każdego pokoju dla dziecka jest łóżko. Powinno być ono dostosowane do wieku dziecka oraz naszych możliwości finansowych. Dużą rolę odgrywa przy wyborze także ilość miejsca w naszym domu, jakie możemy na takie łóżeczko przeznaczyć. W wyborze odpowiedniego łóżeczka dziecięcego pomoże właściciel sklepu MateraceM.pl

łóżka dziecięce

Łóżka dziecięce dostępne w sklepie internetowym MateraceM.pl

Podstawowym czynnikiem, jaki powinien mieć wpływ na nasz wybór, jest wygoda łóżeczka oraz jego rozmiary. Zazwyczaj łóżka dla dzieci produkowane są w rozmiarze 120 cm na 60 cm. Jest to rozmiar standardowy, który świetnie sprawdzi się przez kilka lat od zakupu. Dostępne są oczywiście większe łóżka, które możemy po jakimś czasie zmienić w tapczan. Wszystko za sprawą pomysłowej konstrukcji i kilku ciekawym rozwiązaniom. Jeżeli jednak nie mamy wystarczająco dużo miejsca, łóżko o standardowych rozmiarach świetnie się sprawdzi.

łóżeczko

Łóżka dziecięce dostępne w sklepie internetowym MateraceM.pl

Bardzo ważna jest także jakość wykonania łóżeczka. Musi być stabilne i dobrze skręcone oraz wszystkie małe elementy jak śrubki i nakrętki powinny być poza zasięgiem maleństwa. Łóżko powinno być solidne i stabilne dzięki temu nie rozleci się podczas zabaw naszego maleństwa. Dzieci w łóżku spędzają sporą część dnia i często w nich skaczą – słabe dno łózka nie wytrzyma takiego oddziaływania, więc powinniśmy zadbać o łózko bardzo mocne, którego nie będziemy musieli naprawiać co kilka dni.

łóżeczka

Łóżka dziecięce dostępne w sklepie internetowym MateraceM.pl

Ogromny wpływ na sen dziecka ma też materac. Dzięki odpowiednio dobranemu materacowi nasze dziecko będzie przesypiało całą noc i będzie budziło się wypoczęte. Materace zazwyczaj kupuje się oddzielnie, więc powinniśmy zadbać o jego wysoką jakość. Najlepszym rozwiązaniem będzie materac wykonany z miękkiej pianki poliuretanowej lub silikonu, który charakteryzuje się miękkością oraz wykazuje właściwości antybakteryjne. Nie powinniśmy stosować twardych materacy, które niepotrzebnie uciskają ciało dziecka i powodują, że sen jest nieefektywny. Miękki materac dopasowuje się do naturalnej krzywizny anatomicznej.

Ostatnim elementem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas zakupu łóżeczka dla dziecka, jest możliwość jego regulacji oraz szczebelki. Regulować łózko można w pionie, dzięki czemu dostosujemy je do wieku dziecka oaz własnych potrzeb. Szczebelki powinny być na tyle blisko siebie, aby dziecko nie mogło włożyć pomiędzy nie głowy. Może być to bardzo groźne dla maluszka. Dobrze jest, jeżeli część szczebelków będzie można zdemontować. Pozwala to na stworzenie małego wyjścia dla naszego maluszka, dzięki któremu opuści on łóżko bez obaw o upadek.

Fantastyczne łóżeczka dziecięce znajdą Państwo w sklepie internetowym MateraceM.pl

materacem