Jak poprawnie dobrać buty piłkarskie?

Nie od dziś wiadomo, że buty piłkarskie to najważniejsze akcesorium każdego zawodnika. To one przesądzają o komforcie gry, a także jej bezpieczeństwie – odpowiadają przecież za stabilizację, zwrotność oraz odpowiedni kontakt z piłką. Wszystko oczywiście pod jednym, małym warunkiem – powinny być idealnie dopasowane. Jak dobrać buty piłkarskie do siebie? Zobaczmy.

 

Buty piłkarskie – jak wybrać?

154Coraz więcej osób uprawia piłkę nożną – i bardzo dobrze, dyscyplina ta pozwala nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów, zadbać o swoją kondycję, ale także zapewnia to, co w sporcie najważniejsze – ducha walki. Wraz ze wzrostem popularności piłki nożnej rośnie zapotrzebowanie na odpowiedni sprzęt – w tym buty piłkarskie. – Można powiedzieć, że buty piłkarskie są najważniejszym akcesorium każdego zawodnika. Nie tylko gwarantują ochronę, ale także poprawiają parametry gry – np. odpowiadają za dobre czucie piłki czy też zwrotność zawodnika. Dlatego właśnie najlepiej jest celować w rozwiązania z najwyższej półki.

Jakie dopasować korki piłkarskie?

Eksperci podkreślają, że gra w źle dopasowanych butach może skończyć się kontuzją. Dlatego też tyle mówi się o odpowiednim dopasowaniu korków piłkarskich do każdego gracza. – Podstawą jest oczywiście rozmiar – gra w za małych lub za dużych butach może doprowadzić do kontuzji. Poza tym kluczowa jest również stabilizacja kostki – szczególnie, że podczas gry w nogę obciążone są stawy i więzadła. Do tego wszystkiego należy jeszcze doliczyć rozwiązania zapewniające komfort gry – idealne dopasowanie do stopy, systemy wentylacyjne itp. Na końcu dopiero należy zwracać uwagę na design – wszystko w myśl zasady, że wygląd to nie wszystko.

Dobrze dopasowane buty piłkarskie to tak naprawdę podstawowe wyposażenie każdego piłkarza. Odpowiadają nie tylko za komfort gry, ale również poprawiają jej parametry. Warto zatem temu zagadnieniu poświęcić kilka chwil – w grę wchodzi przecież nasze zdrowie.

155

Źródło:http://nieoryginalny.pl/poprawnie-dobrac-buty-pilkarskie/